DWADZIEŚCIA: WERNISAŻ MALARSTWA MAŁGORZATY KADELSKIEJ

13 grudnia 2016 tuż po koncercie świątecznym odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Kadelskiej.

KILKA SŁÓW O AUTORCE…

Urodziła się 31 maja 1971 roku w Olsztynie. W 1996 roku Dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki ASP w Gdańsku. W 2008 doktorat na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. W latach 2000- 2002 pełniła funkcję vice prezesa i prezesa ZPAP okręgu Warmii i Mazur, uczestniczyła w pracach nad ustawą o prawie autorskim i przy ustawach związanych z klasyfikacją metropolii miejskich. Prace w komisji do spraw kultury i mediów przy prezydencie miasta Olsztyna.  Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, projektowaniem wnętrz i ogrodów, zieleni we wnętrzach urbanistycznych. Autorka artykułów naukowych z zakresu sztuki, architektury krajobrazu, percepcji. Uczestnik wielu konferencji i forów naukowych związanych z percepcją, rewitalizacją zurbanizowanych krajobrazów i parków zabytkowych. Członek stowarzyszenia artystycznego AKWE, Areszt Sztuki, Grupy malarskiej Try’Kot, fundacji M-art . Brała udział w ponad dwustu indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i zagranicą, np.: w Brukseli, Koloni, Hamburgu, Padwie, San Gemiliano, w Galerii Sztuki Współczesnej Profil w Poznaniu, Galerii L w Elblągu, Galerii STS w Sopocie, sztuki współczesnej w Reszlu. Corocznie uczestnik wielu plenerów krajowych i międzynarodowych. Adiunkt UWM Olsztyn, Katedry Architektury krajobrazu UWM.