39. Kaziuki Wilniuki - 2023

39. Kaziuki Wilniuki już za nami!

Ubiegły weekend (10-12 marca 2023) upłynął pod znakiem kultury i tradycji wileńskich i …zimowej aury. Śnieg padał już od rana i tylko na chwilę ustępował słońcu. Co nie przeszkodziło lidzbarskiej publiczności przybyć licznie na niedzielny koncert pt. "Mikołajowi Kopernikowi - Wileńszczyzna". W tym roku, oprócz niezastąpionych – Ciotki Franukowej i Wincuka, gościliśmy zespół „Perła” z Niemenczyna oraz Zespół Art of Music z Centrum Kultury w Solecznikach. Na scenie wystąpił także nasz ZTL „Perła Warmii”. Na towarzyszącym jarmarku można było kupić litewskie przysmaki, palmy czy piernikowe serca. W tym roku całość koncertu można było obejrzeć także na telebimie umieszczonym na bulwarach miejskich.

Dziękujemy sponsorom i partnerom w organizacji 39. Kaziuków Wilników, a szczególnie Firmie Polmlek, Starostwu Powiatowemu oraz CEiK w Olsztynie.